OBM Asansör

Yük Asansörü

Yük Asansörü
Temel amaçları eşya ve malzeme taşımak olan yük asansörlerin konfor ve hız bakımından daha geri planda yer alıyor. Alışveriş merkezlerinde inşaatlar, mağazalar, okullar ve fabrikalarda yük taşıma işleri daha yoğun olduğu yük asansörlerine ihtiyaç daha çok artmaktadır. Yük asansörleri insan gücünde tasarruf sağlayarak büyük avantaj sağlamaktadır.

Yük Asansörünün Avantajları
Yük taşıma asansörleri kullanılması personellerin yükü taşımasında güvenli ve kolay bir avantaj sağlıyor. Yük asansörleri daha çok kapalı kabinler olarak üretilmiş olup iç kısımda kontrol kumandası bulunuyor. Yük asansörünün kullanılmasının bir diğer avantajı ise enerji tasarrufu sağlamasıdır. Bu asansör türünde sadece yukarıya çıkarken çalıştığı için önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Aynı zaman uzun kullanım süresi sunması bir diğer avantaj olarak ön plana çıkıyor.

Yük Asansörlerin Çalışma Şekli
İnşaatlarda yük taşımanın bir zorunluluk olması nedeniyle yük asansörleri ortaya çıkmıştır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle ağır yükler asansörlerle taşınmaktadır. Yük taşıma işleri iş makineleri yapılması daha maliyetli olduğu için yük asansörleri daha çok tercih ediliyor. İş makineleri ile yapılan taşıma zaman kaybı ve iş kazası oluşturma riski de daha yüksek olabiliyor. Gelişen teknoloji ağır yükler rahat ve kolay bir şekilde taşınması söz konusu olmaktadır.

Yük Asansör Çeşitleri
Yük asansörleri kullanım şekilleri, üretim amaçları ve taşıma kapasitelerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. En çok kullanılan yük asansörleri halatlı yük asansörü, makaslı yük asansörü, rampalı yük asansörü ve pistonlu yük asansörü olmaktadır. İhtiyaçlar ve gelişen teknolojiler göre asansör çeşitleri de değişkenlik gösteriyor. Bu asansör çeşitleri sürekli olarak kullanıldığı için yıpranmalar meydana gelmektedir. Firmamız tarafından yük asansör üretimi yanında asansörlerin periyodik olarak bakım hizmetleri de yürütülmektedir. Bakım ve onarım işlerinin aksatılmaması güvenlik açısında önemli bir husustur.


Yük Asansörü

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.

Osman Yılmaz Mah. 621/1 Sk. No:5 Gebze/KOCAELİ

05462511752 - info@obmasansor.com