OBM Asansör

İnsan Asansörü

İnsan Asansörü
İnsan asansörü esas olarak insanların taşınmasında kullanılan, konfor ve kullanım rahatlığını tutan araçlar olarak biliniyor. Asansör kullanımı çok eskilere kadar dayanıyor. Daha önceleri maden ocakları ve fabrikalarda yüklerin taşınmasında kullanılırken günümüzde yüksek katlı binalarda hızlı inip çıkmasında önemli rol oynuyor.

İnsan Asansörü Nedir?
Yüksek katlı binalarda insanların katlar arasında yatay ve dikey olarak yük, insan taşınmasında kullanılan bir araçtır. Daha yüksek katlı yapıların olmasıyla beraber insanların asansörlere ihtiyacı daha çok artmıştır. İnsan asansörleri 240 kg'den 1000 kg'a kadar taşıma kapasitesine sahip olup yaklaşık 0,6 m/s ile 2,5 m/s aralarında bir hıza uygun olarak üretiliyor.

İnsan Asansörlerin Yapımı ve Projesi
İnsan asansörleri bina projesinde yer alan trafik akışına ve avan projelerine göre imal edilmektedir. Aynı zamanda binanın en uygun yerine montajı yapılır. Proje aşamasından imalat ve montajına kadar tüm kademeler her zaman uzman ekiplerimizden yapılarak kullanıcılara teslim ediliyor. İnsan asansörleri elektrik motorlu ve hidrolik olarak üretebilmesinin yanından müşterilerin isteği doğrultusunda kapı, kabin, butonyer ve tasarım seçenekleri sunuyoruz.

Asansör Çeşitleri Nelerdir?
Asansörler kabinlerin hızlı bir şekilde inip çıkılması, en alt ve en üst kata çıkılması için birçok güvenlik önlemi ile donatılmıştır. İnsanlar tarafından kullanılan asansör çeşitleri insan asansörü, yük asansörü, hidrolik asansör, sedye asansörü, yemek servis asansörü, makine dairesiz asansörü, panoramik asansör ve engelli asansör olmak sıralanabilir.

Günümüzde modern olarak bilinen asansörlerin bazıları pistonlu ve elektrikli olmak üzere üretimi yapılıyor. Bu tip asansörler eski tip hidrolik asansörler gibi paslanmayı ve donmayı önlemek için su yerine yağı kullanılıyor. Bu asansörler çok yüksek olmayan yapılarda, ağır yüklerin kaldırılması için fabrika ve uçak gemilerinde kullanılmaktadır.


İnsan Asansörü

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.

Osman Yılmaz Mah. 621/1 Sk. No:5 Gebze/KOCAELİ

05462511752 - info@obmasansor.com